HAKKIMIZDA

DOĞRU DÖKÜM Makine Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. , 1992 yılında kurulmuş ve halen biri eski Yalova yolu balıklı mahallesinde, diğeri Çalı Org. San. Bölgesinde olmak üzere iki ayrı tesiste toplam 5000 m2 alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yıllık 4500 ton tek vardiya kapasitesiyle Doğru Döküm, Türkiye’ nin önde gelen çelik, pik ve sfero döküm fabrikalarından biri konumuna gelmiştir.

Kurulduğumuz günden bu yana kadar, özellikle Türk otomotiv sanayinde ki ilerlemelere artan kapasite, kalite ve başarıyla katkıda bulunmaktadır.

20 ton a kadar tek parça alaşımlı ve alaşımsız pik döküm, 20 tona kadar her türlü kalitede sfero döküm,10 tona kadar da düşük ve yüksek alaşımlı Karbon çelikleri, paslanmaz çelikler, aşınmaya dayanıklı manganlı çelikler, Ni-hard, kesme çelikleri dünya standartlarına uygun olarak başarıyla dökülebilmektedir.

Doğru Döküm‘de dökülen her parça etkin ve titiz bir kalite denetimi altında üretilir. Kalite güvencesi çalışmalarında Kum, maça, mekanik Muayene laboratuvarları önemli bir yere sahiptir.

Parçalar sevkiyattan önce, tecrübeli personel tarafından kalite standartları ve müşterilerin istekleri doğrultusunda final kontrolleri yapılarak sevk edilir. Doğru Döküm‘ de tek amaç her aşamada müşteri memnuniyetidir.